Přístrojové vybavení


Sonografický přístroj (SonoScape)

Přístroj umožňující zobrazení měkkých tkání mikrokonvexní sondou, zejména při vyšetření dutiny břišní.

Je možno posoudit tvar, velikost, strukturu a abnormality vnitřních orgánů – ledvin, jater, sleziny, močového měchýře, dělohy, prostaty i zažívacího aparátu.


Zubní ultrazvuk s mikromotorem

Zubním ultrazvukem lze odstranit zubní plak a zubní kámen. Mikromotor s různými typy násadců slouží například k leštění zubů pomocí pasty, k ošetření a broušení zubů u hlodavců a zabrušování zobáků u papoušků či zobanu u želv.


Harmonický skalpel / LigaSure

Bipolární elektrochirurgický generátor umožnǔjící koagulaci cév – spolehlivé a trvalé uzavření cév do průměru 7 mm.

Materiálem, který tvoří trvalý spoj, je tkáň pacienta. V těle tudíž nezůstávají žádné cizí předměty (šicí materiál) a tkáň se velmi dobře hojí. Tepelný účinek je omezen pouze na cílovou tkáň a nezasahuje do okolních struktur.


Inhalační anestezie

Přístroj pro nejšetrnější anestezii. Můžeme tak uspat pacienty od 0.1 do 100kg. Počínaje křečkem, přes drobné savce, plazy, papoušky až po psy a kočky. Velmi malá zvířata uvádíme do anestezie pomocí masky. A ta větší jsou zaintubována speciální kanylou do přůdušnice. Díky ní dýchají kyslík se směsí narkotizačního plynu.


Trinokulární mikroskop (Levenhuk 700)

Moderní optický přístroj s velkým důrazem na detail. Díky své vysoké kvalitě se používá zejména k pozorování biologických preparátů, krevních nátěrů, cytologii, vyšetření močového sedimentu, vyšetření parazitů, plísní, přítomnost nádorového procesu.

Obsahuje čočky objektivu, které umožní zvětření obrazu až 100-násobně. Na jeho tubus lze umístit digitální fotoaparát a sledovat detaily preparátů ve skutečných barvách na monitoru PC.


Sterilizátor (Binder)

Horkovzdušný sterilizátor slouží ke sterilizaci chirurgických nástrojů a laboratorního materiálu.


Otoskop (Heine Beta 200 LED)

Přístroj nezbytný k důkladnému vyšetření zvukovodu uší, posouzení celistvosti ušního bubínku i k posouzení zubních korunek hlodavců, či vyjímání cizích těles z uší zvířat.

Je využíván pro svůj intenzivní zdroj světla a lupu.


Laryngoskop

Pomůcka pro provádění intubace – zavedení endotracheálního tubusu do průdušnice a následné napojení inhalačního přístroje.

Využívá se i k vyšetření dutiny ústní, hltanu, hrtanu.


Extrakční páky

Nezbytná součást ke stomatologii malých zvířat a drobných savců. Slouží k narušení úponu před extrakcí zubu, např. při retenci mléčných zubů, rozpadlých či zalomených zubních kořenů.


Veterinární glukometr

Pro změření krevního cukru stačí kapka krve a výsledek je k dispozici během několika sekund.


Ambuvak s resuscitační maskou

Ruční dýchací přístroj, kterým se dá nahradit vlastní dechová činnost pacienta.


Hospitalizační box

Slouží k bezpečnému umístění zvířat na dospávání a rekonvalescenci po operačních zákrocích.


Hlavní ordinace


Vstup do ordinace vpravo od garážových vrat